Now Playing

Carnival Mix

Saturday

On-Air Schedule

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
5:30am

CJSW Echo Chamber

hosted by Various

Standing on the Shoulders

hosted by Peter Tkalec

Beat Salad

hosted by Mike Ellsworth

The Sonic Skillet

hosted by Mark DeJong

Jazz Today

hosted by Tim Mah

Lush Life

hosted by Megan

Rave Dad's Diary

hosted by Paul Brooks

7:00am

The A.M.

hosted by Peter Hemminger

A Quiet Light

hosted by Marta Ligocki

Sun Ramen

hosted by Cavan Logan

The Almanacs

hosted by Peter Oliver, Nicole Montford

Soul Food

hosted by Hayley Muir

QEII

hosted by Madeleine Gustavson

8:00am

South Sudan Radio

hosted by Charles Riam Maming Buang

Voice Of Ethiopia

hosted by Beyene Kifle

9:00am

Hrvatski Radio (Croatian)

hosted by Josip Skrtic

Bunte Welle

hosted by Fritz and Hilli Schmitt

10:00am

Radyo Pilipino (Filipino)

hosted by Edma, Mhia, marlene bataller, Lydia Viloria, Teofy

Breaking The Tethers

hosted by Andrew Waller

The Six String Variety Hour

hosted by Erin Ross

Local Singles

hosted by Sami Parker

The Fourth Line Grind

hosted by Taylor Shephard

Soft Corner

hosted by Katelyn Le

Hellenic Melodies

hosted by Eyh Karabela, Adonia Tsakalakis

11:00am

Conectate Con Nash

hosted by Nash Chaparro

CJSW Originals

hosted by Various

CJSW Originals

hosted by Various

Alternative Radio

hosted by David Barsamian

7-10 Split

hosted by Emily Donville

Speaking in Tongues

hosted by Daryl Leman, Dylan Leman

12:00pm

Eritrean Radio

hosted by Michael Teclemariam

The Brutal and the Beautiful

hosted by Chris Brennan

The Drop and the Turning

hosted by Rebecca Bruton

Phono Synthesis

hosted by Andy

The Good Medicine Show

hosted by Hannah Many Guns, Cam Siferd

Wooly Bully

hosted by Tim Woolvett

1:00pm

The Dog House

hosted by DJ BLKFT, Woodstock

2:00pm

Off The Map

hosted by Kibwe Walters

Mint Condition

hosted by Jess Arcand

Them Fatale

hosted by Blake McLeod

Cognitive Dissonance

hosted by Tyra

The Failed Pilot

hosted by Adam Kamis

The Future Language

hosted by Helen Young

3:00pm

Knotted Roots

hosted by Stefan Lewis

Hot Trax

hosted by Daisy

4:00pm

Mental Illness

hosted by DJ Cosm

Fender Bender

hosted by Audrey

Thriller Bark

hosted by Jonathan Crane

The Spin Evolution

hosted by Joan Sarro

Alternative To What?

hosted by Kerry Clarke

Road Pops

hosted by Grant Burns, Kevin Brooker

Level The Vibes

hosted by DJ Tullo, Sweet P

5:00pm
6:00pm

Breaking Techniques

hosted by Valerie Siu

French Transe En Danse

hosted by Gilles Mossiere

Neon Window

hosted by Anput

The Blues Witness

hosted by Cindy McLeod

Union Jacked

hosted by Connor R. Morrell

Electric Company

hosted by Rob Faust

Carnival Mix

hosted by Drew Atlas

7:00pm

Two Top Intervals

hosted by Ching Li

South Louisiana Gumbo

hosted by Chef Wayne Brideaux

Tombstone After Dark

hosted by Keri Rak, Daren Powell

Lift The Bandstand

hosted by Gordon Hilton Fick

Folkcetera

hosted by Les Siemieniuk, Bruce Pollock

Fade to Bass

hosted by Crooka

Fossil Records

hosted by Peter Robinson

8:00pm

Katharsis / Processed

hosted by Kevin Packer, Armaan Chainani

CJSW Originals

hosted by Various

CJSW Originals

hosted by Various

CJSW Originals

hosted by Various

Fullmoon Funkalicious

hosted by Moonlips

The Nocturntable

hosted by DJedi Christine

Noise

hosted by Paula Fayerman

9:00pm

The Doppler Effect

hosted by Penny, Smoth

The Royal We

hosted by Tasya Moritz, Hannah Many Guns

Classicool

hosted by Fiona

Dirty Needles

hosted by Robert Quitzon, Erwin Viray

10:00pm

That's Classical?

hosted by Graham Siddall

Prairie Surfin'

hosted by Jay Heule

The Lost World

hosted by Sean Willett

State of Solace

hosted by Liam Dawe

Silent Disco

hosted by Henry, Alex

What Will The Neighbours Think

hosted by Carissa Gem

Attention Surplus Disorder

hosted by Richard Z

11:00pm

Radio Free Transylvania

hosted by Baron Mark Von Frankenstine XIII

To Seek Heavy

hosted by Dexter

Deep Trouble

hosted by Chris

Prisoner's Dilemma

hosted by Brennan Chaudry

Remote Emissions

hosted by The Lotus Queen

12:00am

Outside The Lines

hosted by John Reid

Rock Bottom

hosted by Lucky Lauz

Power Trip

hosted by Tallan, Chevy

Distance and Measure

hosted by Mary

Bass Ackwards

hosted by Brooke Chiasson

DNA

hosted by DJ Double D

Megawatt Mayhem

hosted by JP Wood

1:00am

The Mix Up

hosted by Bryson Montgomery, Anput

2:00am

Trippin’ the Night

hosted by Stephen Donahue

The Avant Garage

hosted by Peter Noble

The Avant Garage

hosted by Peter Noble

Rage Cage

hosted by Nat Kaos

3:00am to 5:30am

Straight On ‘Til Morning

hosted by DJ Heavy Early

Freak Hours

hosted by Shannon, Yungkamaji

Nightmare Delirium

hosted by Kathryn

Rave Dad's Diary

hosted by Paul Brooks